Град Елин Пелин бе домакин на първият турнир по 3х3 Баскетбол - 24.06.2017 г.

Дата на публикуване: 26.06.2017 13:03

На 24 юни (събота) от 10:00 ч. в гр. Елин Пелин се проведе първият турнир по 3х3 Баскетбол от тура на „3х3 България“ за 2017 г.  При провеждането на турнира бе използвано официално игрище за 3х3 баскетбол, което беше поставено на централния площад в града пред сградата на Община Елин Пелин.

„3х3 Баскетбол Тур 2017“ се организира от Българско Баскетболно Общество и Българска Федерация Баскетбол, с изключителната подкрепа на Община Елин Пелин.

В състезанието взеха участие момчета и момичета на различна възраст. От 10:00 ч. започна демонстративен  двубой, с който се даде и началото на турнира. Събитието продължи с мачове за участници до 15 г. След тях последваха двубои във възрастовата група до 18 г. От 15:00 ч. започнаха мачовете и на най-големите баскетболисти - над 18 г. При тях победители станаха „Twins Team“, втори се класира сръбският отбор „Tropa de Elite”, а на трето място остана отборът „Проблем”.

Първи в конкурса по стрелба стана Тодор Колев, а на забивки – Боби Петров, а жури на конкурсите беше публиката на баскетболния турнир. Хората, които наблюдаваха играчите, със своите бурни аплодисменти определиха победителите в двете категории.

Отборът на Община Елин Пелин се представи достойно, но не успя да се класира в челната тройка.

Събитието бе уважено от г-жа Ели Цветанова, заместник-кмет с ресор „Образование, хуманитарни и социални дейности”, която награди победителите от различните категории в проведения турнир по 3х3 баскетбол.